2020-01-22 19:14:25

Aksamit jako trend na jesień

Nie trzeba śledzić z zapartym tchem najnowszych trendów królujących na wybiegach, żeby wiedzieć, że w tym sezonie królować będzie aksamit. Na temat tego ostatniego rozpisują się największe portale modowe, można więc było bez problemu zorientować się, że coś jest na rzeczy. W prasie branżowej pojawiają się też liczne zestawienia kreujące aksamit na hit tej jesieni, uszyte z tej tkaniny ubrania stanowią obiekt pożądania niejednej miłośniczki mody.

Aksamit – Zalety materiału

Aksamit, należący do grupy pluszów, jest doskonałym wyborem na tę porę roku nie tylko ze względu na jego grubość. Dodatkowe pętelki wprowadzone między nitki osnowy oraz wątku sprawiają, że jest bardzo przyjemny w dotyku — czy potrzeba czegoś więcej na jesienne chłody? Jeżeli tak, to dobrze, bo aksamit ma jeszcze wiele do zaoferowania. Nie bez przyczyny nazywany jest „królewskim materiałem”. Prezencja ten tkaniny oraz idący w nią parze splendor sprawia, że kojarzy się ona ze strojami królów oraz innych dostojników.

Oprócz konfekcji znajduje również zastosowanie jako materiał obiciowy, a jego niewątpliwy walor estetyczny sprawia, że jest on również często wykorzystywany w charakterze dekoracyjnym. Tej jesieni nosić będziemy aksamitne sukienki, żakiety, czy wręcz damskie garnitury. Aksamit będzie również królował wśród dodatków, wykonane z niego torebki, czy czółenka stanowić będą prawdziwą „kropkę nad i” każdej stylizacji.