2020-01-22 18:30:41

Które elementy naszej garderoby będą modne tej jesieni?

Nowy sezon nie oznacza od razu drastycznej roszady w szafie i porzucania ulubionych modeli na rzecz charakterystycznych nowości. Bez względu na modę mamy przecież prawo nosić ubrania, które sprawiają, że prezentujemy się i czujemy atrakcyjnie, nawet jeżeli nie wpisują się w aktualne kanony. Co ważne (również dla naszej kieszeni) nadchodzącej jesieni nosić będziemy elementy, które znamy już od dawien dawna, a więc jest to wysoce prawdopodobne, że posiadamy takowe w zasobach garderoby. Mowa o bomberkach i ramoneskach, czyli kurtkach, które modne były już w poprzednich latach, a ich niekwestionowany urok i wygoda sprawiły, że świat mody nie chce się z nimi rozstać.

Ramoneska

Zaczniemy od ramonesek, które powracają w wielkim stylu w westernowym klimacie. Styl country, boho, etno — nazywajcie to jak chcecie — chodzi o stylistykę bazującą na zgaszonych barwach: beżach, brązach, choć doskonale prezentować się będzie również bordo, czy musztarda, opierającą się na materiałach takich jak skóra i zamsz, choć nie brak klasy również modelom uszytym z jeansu.

Bomber jacket

Pokochałyśmy go już poprzedniej jesieni, latem zmienił swe oblicze przywlekając pastelowe kolory kojarzące się z tą porą roku, teraz wiedzie prym w wariancie militarnym, czyli w kolorystyce khaki, na drugim końcu znajdują się efektowne, żakardowe bomberki, bogato zdobione, haftowane, słowem utrzymane w barokowej stylistyce. Daje to wyjątkowo ciekawy efekt w połączeniu ze sportowym fasonem.