2020-01-22 18:31:30

Najmodniejsze spódnice na zimę

Na przekór słowom sławnej piosenki możemy śpiewać, że nasza zima nie jest zła. Niska temperatura oraz niepogoda z pewnością nie pokrzyżują planów, a już z pewnością nie tych modowych. Najzimniejsza pora roku kojarzyć się może z nudnymi stylizacjami, które głównie mają chronić przed zimnem, zaś ich estetyczny walor schodzi na drugi plan. To mylne wyobrażenie przełamujemy zestawieniem najmodniejszych w tym sezonie spódnic. Te ostatnie w połączeniu z ciepłymi rajstopami i podkolanówkami będą stanowić doskonałą alternatywę dla wybieranych wręcz maniakalnie zimą spodnie.

Plisowane midi na zimę

Plisowane midi

Plisowane midi, które pojawiły się być może w szafach w okolicach jesieni nie mają przymusowego urlopu do momentu, aż temperatura nie wzrośnie. Te modele doskonale komponują się z kozakami, po które tak chętnie sięgamy zimą. Eklektyczne zestawienie stworzą też z ciężkimi botkami. Całość dopełni ciepły sweter o długim włosiu, którego oversizowy, obszerny fason ciekawie kontrastować będzie z zaprasowanymi na spódnicy plisami.

Skórzana spódnica – idealna na zimę

Skórzana spódnica

Drugą niekwestionowaną faworytką jest skórzana spódnica, która również nie stanowi odkrycia tego sezonu. Skóra (naturalna, lub też ekologiczna) stanowi za to doskonały materiał na zimę. To co latem uznajemy za wady, zimą może stanowić największe zalety — spódnica tego typu doskonale izoluje ciało od chłodu, a na dodatek prezentuje się naprawdę szałowo. Odrobina rozwagi przyda się przy wyborze fasonu. Unikajmy skórzanych mini, łatwo stworzyć za ich pomocą nietrafioną stylizację, a nikomu chyba nie chodzi o taki efekt. Sprawdza się jak zawsze klasyka: dopasowane, ołówkowe modele oraz te trapezowe, wyraźnie rozszerzane.

Spódnice Dzianinowe – warte uwagi.

spodnica-z-falbanami

Na koniec spódnice dzianinowe, wyglądające niczym uszyte ze swetra. Elastyczna, przyjemna w dotyku dzianina sprawia, że modele tego typu doskonale układają się na sylwetce, podkreślając jej walory. Stylizację tego typu warto przełamać elegancką marynarką. Zestawienie kontrastujących stylów dodaje pazura.