2020-01-22 18:30:17

Najmodniejszy kolor tego sezonu

Jak co roku wiosna i lato sprawiają, że nasze stylizacje są bardziej kolorowe, pełne życia i wprawiające w dobry nastrój. Zmiana pogody determinuje również zmiany w garderobie, i to nie tylko na lżejsze materiały, ale przede wszystkim na inne kolory. Cykliczne raporty Instytutu Pantone dostarczają wielu kolorystycznych inspiracji, choć nie zawsze przekładają się one na modę uliczną, która często inspiruje bardziej, niż wybiegowe wzory. Choć to GREENERY okrzyknięty został kolorem tego sezonu, to korona oraz pierwsze miejsce na podium należy się ewidentnie barwie musztardowej.
Słoneczny, pełen pozytywnej energii, orzeźwiający, a przede wszystkim niebywale twarzowy – taki jest właśnie żółty modny w tym sezonie. Doskonale wpisuje się w realia nowej pory roku, kojarzy się z pojawiającymi się wiosną kwiatami, jest też jedną z barw kojarzącą się z Wielkanocą, reprezentatywnym świętem tej pory roku. Kariera żółtego z pewnością nie skończy się z majem, lato również będzie łaskawe dla tego koloru, który jak żaden inny kojarzy się przecież z wysoką temperaturą i piaskiem na plaży.
Jego fenomen polega również na tym, że potrafi odmienić nawet najbardziej zachowawczą stylizację. Doskonale komponuje się z bielą i pastelami, a zestawienie go z ciemnymi barwami stworzy wyrazisty kontrast, który doda nonszalancji i wyrazu. Będąc przy zestawianiach kolorystycznych nie sposób nie wspomnieć o duetach, które będą wyjątkowo pożądane w tym sezonie. Musztardowy pokaże wszystkie swoje wdzięki, gdy zestawi się do z głębokim, eleganckim granatem, chabrem, czy modnym i w tym roku kobaltem. Ponieważ niebieski we wszelkich postaciach jest wprost stworzony, by nosić go z musztardowym, ten ostatni idealnie prezentować się będzie z jeansami, a jednocześnie ożywi każdą codzienną stylizację, którą wyróżniają te niezawodne spodnie damskie.