2020-01-22 18:32:44

Spódnica na wiosnę? Sprawdź najnowsze trendy!

Znamy już prognozowane trendy na zbliżający się sezon wiosna/lato 2017 i musimy przyznać, że jesteśmy mile zaskoczone. Wygląda na to, że w modzie będzie… dowolność. Prezentowane na pokazach kolekcje były niebywale zróżnicowane, odznaczały się również eklektyzmem. Moda towarzysząca nam w następnym sezonie nie będzie stanowić żadnego dyktatu, czy też sztywnych norm krępujących wyobraźnię.

Jak dobrać spódnice na wiosnę?

Tyle słowem wstępu, teraz czas na meritum, czyli przykłady i inspiracje, które mamy nadzieje będą przydatne przy kompletowaniu garderoby na następny sezon. Dziś skupimy się na spódnicach na wiosnę, które obok sukienek stanowią chyba najbardziej wiosenną część garderoby, po którą sięgamy zmęczone opatulaniem się spodniami w zimę.

Skórzane Spódnice wciąż na topie! Źródło: pinterest.com

Jeżeli zimą dałyście się skusić trendom i zainwestowałyście w spódnice ze skóry możecie cieszyć się tym zakupem w dalszym ciągu! Skóra przeżywa w świecie mody swoją drugą młodość, materiał ten jest mile widziany jak najbardziej i wiosną. Początki tej pory roku nie należą zresztą do przesadnie ciepłych, temperatura z pewnością pozwoli zadać szyku w skórzanej mini, lub przeciwnie – midi. Te dwie długości będą najbardziej pożądane. Skórzana mini to doskonała propozycja dla odważnych kobiet, których dużym walorem figury są nogi. Fason tego typu z powodzeniem wyeksponuje te ostanie. Dla zwolenniczek mniej ekstrawaganckich rozwiązań polecamy skórzaną midi, najlepiej o dopasowanym, ołówkowym fasonie. Egzemplarze tego typu nie mniej efektownie prezentują się na ciele. Kroje krojami, ale co z kolorami? Skutki kolorystycznej rewolucji zapoczątkowanej w poprzednim sezonie są nieodwracalne. Zielona, czerwona, czy żółta skóra to sposób na energetyczną, pełną ekspresji stylizację, czy potrzeba czegoś więcej do szczęścia wiosną?

Plisy kolejny modny trend

Plis to kolejny modny trend. Źródło: pinterest.com

Kolejnym trendem, który witamy tej wiosny niczym starego, dobrego przyjaciela są plisy. Wszystkie stęsknione na tym elementem dekoracyjnym miłośniczki mody powinny zaprosić go do wiosennej garderoby. Plisowane spódnice kojarzą się poniekąd ze stylem retro, ich ogromną popularność dało się zaobserwować jesienią, coś musi sprawiać, że wciąż powracają do łask, nieprawdaż? Modele ozdobione plisami nie defasonują się i nie tracą uroku. Ponadto dodają sylwetce lekkości i powabu subtelnie układając się przy każdym ruchu. Stworzone przy ich pomocy stylizacje stanowią kwintesencję wiosennego stylu, za którym tak tęsknimy każdą inną porą roku.

Wyrazisty element w spódnicy?

Na koniec prezentujemy innowację, która odmieni zupełnie wizerunek doskonale znanego i lubianego przez większość kobiet modelu. Klasyczny, ołówkowy krój, który jak żaden inny podkreśla figurę, wiosną zyska nowego, jeszcze bardziej kobiecego wyglądu. Jeden wyrazisty element sprawi, że spódnica tego typu stanie się wkrótce kobiecym numerem jeden – rozporek. Ten ostatni zdobić będzie przód doskonale nam znanych egzemplarzy. Głęboki rozporek na przodzie szczególnie korzystnie wpłynie na propozycje sylwetki: optycznie wydłuży i wyeksponuje nogi.

Spódnica na wiosnę 2017 – Nasze propozycje!

Spódnica Mini La Perla

Spódnica Mini La Perla – Źródło: ptakmoda.com

Spódnica Ołówkowa ze skóry ekologicznej

Spódnica Ołówkowa ze skóry ekologicznej Lattore – Źródło: ptakmoda.com

Spódnica Plisowana

Spódnica Plisowana – Źródło: ptakmoda.com