2020-01-22 18:31:22

Tej jesieni postaw na buty z charakterem

Zbliżający się sezon będzie czasem wyrazistych trendów. Te ostatnie wpłyną również na wygląd lansowanych butów. Będą one stanowić swoistą kropkę nad i, dodawać charakteru każdej stylizacji, a wręcz tworzyć jej klimat. Tak jest, trendy widocznie sprzyjają indywidualistkom, miłośniczkom mody, które lubią wyróżniać się z tłumu i nie boją się ubraniowych wyzwań. Buty tej jesieni i zimy będą stanowiły bardzo wyrazisty element, dlatego ich głównymi atrybutami będą przyciągające spojrzenia dodatki.

Futra, klamry i frędzle

Wśród ozdób dominować bardzo ekscentryczne detale. Buty wykończone futerkiem nie powinny kojarzyć się jedynie z kozakami noszonymi w tęgie mrozy. Futrzane, przyjemne w dotyku wykończenie zdobi jesienne botki i klapki. To trudny trend, z pewnością przeznaczony na odpowiednie warunki pogodowe. Wystarczy jednak zobaczyć, jak gwiazdy noszą futrzane buty od Miu Miu czy Soni Rykiel, by odrobinę się zainspirować i przekonać to tego typu obuwia.

Kolejnym elementem, który sprawi, że nosząc modne w nadchodzącym sezonie zostaniecie zauważone będą grube podeszwy i platformy. Aby uniknąć przerysowanego wizerunku, kojarzącego się bardziej z gothic lolitą, czy drag queen należy przełamać ciężkość obuwia lekkim zwiewnym materiałem sukienki, czy spódnicy. Kontrasty są mile widziane również w kolorystyce komponowanej stylizacji.

Popularne w poprzednim sezonie frędzle ustępują miejsca nie mniej wyrazistym i charakternym klamrom. Wielkie sprzączki nie tylko są elementami konstrukcyjnymi buta, to też doskonała dekoracja.