2020-01-22 18:43:39

Trendy na sezon s/s 2017 – czym zaskoczy nas moda?

Choć do rozpoczęcia sezonu zostało jeszcze odrobinę czasu, karty zostały już dawno rozdane. Prezentacja kolekcji odbywa się przecież ponad pół roku przed nastaniem czasu, na który jest dedykowana. W oczekiwaniu na wiosnę i lato wertujemy więc to, co zaprezentowali na wybiegach topowi projektanci i najbardziej opiniotwórcze domy mody, tak, by wiosną nic nas nie zaskoczyło. Oto kilka rewelacji modowych, które udało się nam wytropić.

Koszule będą w tym sezonie w dalszym ciągu odbiegać od klasycznych wyobrażeń na ich temat. Popularne będą w dalszym ciągu wycięcia eksponujące ramiona, fotnazie zdobiące dekolty również nie wypadną z łask, jednak to do rękawów będzie należała wiosna i lato. Rozszerzane rękawy będą najbardziej pożądane. Im szersze i obszerniejsze, tym lepiej. Słowo klucz na zbliżający się czas: przeskalowane rękawy.

Doskonale znane z poprzednich lat ramoneski zyskają w tym sezonie nowego wyglądu. Ich design odświeżą z powodzeniem naszywki, które dodadzą lekko przekornego, zadziornego charakteru. Podobny efekt będzie można osiągnąć za sprawą biżuterii. Wyraziste, karykaturalnie wręcz duże kolczyki to nie nowość, ale powszechnie lansowane łączenie 2 różnych egzemplarzy i tworzenie z nich iście egzotycznej, oryginalnej pary? To brzmi świetnie, a wygląda jeszcze lepiej.

W kwestii wzorów i printów ostatnie słowo należy do kwiatów. Ten motyw powraca jak bumerang co wiosnę, w tym roku będzie można je dowolnie mieszać. Zestawione ze sobą desenie nie będą razić w oczy, modne będą również total looki – kwiaty od stóp do głów, od kurtek, bluzek, sukienek po buty.